معماری
خانه / اخبار طبیعت / یک فصل شلوغ توفان آتلانتیک می تواند به معنای آتش سوزی بیشتر در آمازون باشد

یک فصل شلوغ توفان آتلانتیک می تواند به معنای آتش سوزی بیشتر در آمازون باشد

محققان می گویند ، فصل آتش سوزی 2020 در جنگل بارانی آمازون می تواند به مراتب بدتر از سال 2019 باشد ، تا حدودی به دلیل همان شرایط آب و هوایی که باعث ایجاد یک فصل طوفان فعال در شمال می شوند.

اوت گذشته ، آتش سوزی عظیم و انسانی در آمازون باعث دود سیگار در شهر سائوپائولو برزیل شد و روز به شب تبدیل شد و باعث بروز هجوم بین المللی شد. اما در حالی که این آتش سوزی ها غیر عادی و نگران کننده بودند ، اگر آمازون در خشکسالی قرار داشته باشد ، اوضاع می توانست به مراتب بدتر باشد.

متأسفانه ، شرایط خشک تر از حد متوسط ​​دقیقاً همان چیزی است که امسال برای آمازون جنوبی پیش بینی شده است ، تا حدودی به دلیل گرمای غیرمعمول گرما در گرمسیری اقیانوس اطلس شمالی ، هزاران مایل دورتر.

این گرمای اقیانوسی باعث شده است که فصل طوفان آتلانتیک نیز به سرعت سریع شروع به ثبت کند ، واسطه ای از آنچه پیش بینی می شود فصلی غیر عادی است. برخی تحقیقات حاکی از پیوند علی و معلولی بین خود طوفانها و سالهای آتش سوزی آمازونیان است – هرچند که این بحث بیشتر است.

کریس لاندس ، هواشناسی پژوهشگر مرکز ملی طوفان و اقیانوس شناسی و مرکز جو طوفان می گوید: “آنچه فکر می کنم اتفاق می افتد این است که اقیانوس هر دو شرایط را وادار می کند.” “این سال های طوفان آتلانتیک را مجبور می کند و در عین حال باعث احتمال وقوع آتش سوزی در آمازون می شود.”

طوفان کامل
امروز
داستان های عمومی
مسافرت رفتن
گفته می شود سفر باعث افزایش درک فرهنگی می شود. آیا این؟
مگازین
چگونه همه گیری های ویرانگر ما را تغییر می دهد
حیوانات
بقایای اجداد گربه های خانه در غارهای لهستانی 2،000 مایل از خانه پیدا شده است
داگ مورتون ، دانشمند زمین ناسا كه همكاری پیش بینی آتش سوزی فصلی برای آمازون را انجام داد ، می گوید كه جنگل باران امسال با “طوفان كامل” شرایط آتش سوزی روبرو است. این موارد شامل افزایش دامنه جنگل زدایی – عامل اصلی آتش سوزی در آمازون – و الگوهای گسترده تری در اقیانوس ها و جو که می تواند منجر به خشکسالی شود.

در شش ماهه اول سال 2020 ، تخمین زده می شود 1،184 مایل مربع از جنگل جنگل زدایی شد – افزایش 25 درصدی در مقایسه با نیمه اول سال 2019. Jos Barlow ، دانشمند حفاظت از دانشگاه Lancaster ، می گوید اگر سرعت تسریع در جنگل زدایی ادامه یابد ، تقریبا 6،000 مایل مربع جنگل می تواند تا پایان سال وارد سیستم شود ، زیرا شدیدترین فصل ورود به سیستم اکنون آغاز شده است. این بالاترین میزان جنگل زدایی را از سال 2005 نشان می دهد.

مالکان زمین های آمازونی به طور معمول آتش سوزی ها را برای پاکسازی زمین برای زراعت و زراعت شلیک می کنند ، اگرچه بسیاری از آتش سوزی ها نیز توسط افرادی که قصد ادعای زمین جدید را دارند ، در جنگل های عمومی نیز ایجاد شده است. بارلو در نامه ای نوشت: “من می ترسم همه چیز به این سال بدی برای جنگل زدایی اشاره کند.” “و بر خلاف سال 2019 ، این آتش سوزی های مورد استفاده برای سوزاندن جنگل های فرسوده احتمالاً با آب و هوای خشک تر از حد معمول تشدید می شوند.”

در حقیقت ، پیش بینی های فصلی حاکی از آن است که فصل های خشک ، که از ماه ژوئن آغاز شده و تا نوامبر آغاز می شود ، می توان بسیاری از آمازون را به خشکی فرو برد. این تا حدودی ناشی از دمای اقیانوس در شمال است که بخش مهمی از پیش بینی آتش سوزی مورتون را تشکیل می دهند.

به گفته یانگ چن ، یک دانشمند زمین در دانشگاه کالیفرنیا ، ایروین ، که پیش بینی را با مورتون انجام داده است ، دمای هوا در گرمسیری شمال اقیانوس اطلس در حال حاضر “بسیار بالاتر از حد متوسط” است. هنگامی که آن قسمت از اقیانوس ها به خصوص گرم است ، باعث تغییر شمال به منطقه زدائی همگرایی ، کمربندی از هوای کم فشار می شود که رعد و برق شدید و باران آور را به مناطق استوایی منتقل می کند. اگر این کمربند باران بیشتر از قبل از فصل خشک آمازون شمالی به سمت شمال بیشتر تغییر کند ، باعث می شود که فصل خشک زودتر شروع شود و حتی خشک تر از حد معمول باشد.

مورتون توضیح می دهد: “در سالهای قبل ، هنگامی که اقیانوس گرمسیری شمال اقیانوس اطلس گرم بود – در سال 2005 و 2010 – که باعث خشکسالی رکورد در سراسر آمازون شد.” “و با آن خشکسالی ها آتش سوزی شد.”

پیوند مستقیمی با توفانهاست؟
آبهای گرم گرمسیری آتلانتیک شمالی نیز طوفان ها را سوخت ، که رطوبت را به غرب و سپس شمال در وزش بادهای غالب به جای جنوب می فرستد. در حقیقت ، تحقیقاتی که مورتون و چن در سال 2015 منتشر کردند ، نشان می دهد که فصلهای فعال طوفان آتلانتیک و فصلهای شدید آتش سوزی آمازونیک دست به دست هم می دهند. در حالی که هر دو پدیده با گرما در مناطق گرمسیری اقیانوس اطلس شمالی ارتباط دارند ، آنها با یکدیگر بیشتر ارتباط دارند.

مورتون معتقد است كه این امر نشانگر پیوند علی و معلولی بین این دو است. او می گوید ، هنگامی که طوفان های گرمسیری و طوفان ها شکل می گیرند ، “آنها رطوبت را می گیرند که در غیر این صورت به قاره آمریکای جنوبی جریان می یابد … و آن را به سمت ساحل خلیج فارس و ساحل شرقی ایالات متحده سوق می دهند. در واقع ، این رطوبت را از آمازون دور می کند. ”

چن کمتر متقاعد شده است که توفانهای آتلانتیک مستقیماً در آمازون خشکسالی ایجاد می کنند ، اگرچه او موافق است که هر دو “به همین دلیل مشترک هستند” ، یعنی گرمای بیش از حد در مناطق گرمسیری اقیانوس اطلس شمالی و تأثیر آن بر الگوهای آب و هوایی.

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اورتگا می گوید CGS کاملاً از دادخواست حمایت می کند: "ما باید هر چه ممکن است برای بالا بردن کلاهبرداری انجام دهیم

خشم و ترس با اقدام “غیرقابل اجرا” دولت ایالات متحده برای اخراج دانشجویان بین المللی که فقط کلاس های آنلاین می گذرانند ملاقات می کند

به عنوان مؤسسات در پاسخ به COVID-19 یادگیری حضوری را کاهش می دهند ، یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس