معماری
خانه / اخبار طبیعت / کلوزآپ یک سطح رقص با “آتش سوزی” را نشان می دهد.

کلوزآپ یک سطح رقص با “آتش سوزی” را نشان می دهد.

این تصویر – نزدیکترین خورشید که تاکنون گرفته شده است – تاج را که با هزاران شعله خورشیدی مینیاتوری تشکیل شده است نشان می دهد ، که دانشمندان آنها را آتش سوزی لقب داده اند. این تصاویر اولین بار است که از مأموریت خورشیدی مدار منتشر شده است که توسط آژانس فضایی اروپا هدایت می شود.

دیوید برغمانز ، بازرس اصلی ابزار فوق العاده ماوراء بنفش تصویرگر مدار ، در 16 ژوئیه در گفتگوی مطبوعاتی گفت: “وقتی اولین تصاویر وارد شدند ، اولین فکر من این امکان پذیر نیست ، نمی تواند خوب باشد.” “این خیلی بهتر از آن چیزی بود که ما جرات کردیم به آن امیدوار باشیم.”

برغمانس ، فیزیکدان خورشیدی در رصدخانه رویال بلژیک در بروکسل ، در بیانیه ای گفت: “ممکن است خورشید از نگاه اول آرام به نظر برسد ، اما وقتی به جزئیات نگاه می کنیم ، می توانیم آن شعله های مینیاتوری را در همه جا مشاهده کنیم.”

آتش سوزی ها فقط به اندازه میلیونی یا میلیاردی اندازه شعله های خورشیدی قابل مشاهده از زمین هستند ، که فوران های پرانرژی هستند که تصور می شود در اثر تعامل در میدان های مغناطیسی خورشید ایجاد شده اند. تیم ماموریت هنوز مشخص نکرده است كه آیا این دو پدیده با همان روند هدایت می شوند ، اما محققان حدس می زنند كه اثر ترکیبی بسیاری از آتش سوزی ها می تواند به گرمای مهیج تاج ، فضای بیرونی خورشید کمک کند. تاج صدها بار گرمتر از سطح خورشید است ، اما دلیل آن رمز و راز دیرینه است.

تصاویر گرفته شده توسط تصویر ماوراء بنفش در تاریخ 30 مه و در تاریخ 16 ژوئیه منتشر شد ، 77 میلیون کیلومتر از سطح خورشید گرفته شده است (زمین در حدود 150 میلیون کیلومتر از خورشید است). یک مأموریت جسورانه ناسا به نام کاوشگر خورشیدی پارکر حتی نزدیکتر پرواز کرده است و در طول ماموریت خود فقط 6.2 میلیون کیلومتر طی می کند – درون تاج – اما محیط آنقدر سخت است که نمی تواند دوربینی به سمت خورشید حمل کند. در همین حال ، بر روی کره زمین ، تلسکوپ خورشیدی Daniel K. Inoye در هاوایی از وضوح تصویر خورشید بالاتر از مدار خورشید گرفته شده است ، اما اینها نور ستاره را به طور کامل ضبط نمی کنند ، زیرا جو زمین برخی از موج های ماوراء بنفش و اشعه X را فیلتر می کند.

دانشمندان از پتانسیل Orbiter خورشیدی ، همکاری بین المللی که در ماه فوریه راه اندازی شد و دارای ده ابزار برای تصویربرداری از خورشید و بررسی محیط آن هستند ، هیجان زده هستند. این فضاپیما در نهایت مدار خود را برای اولین بار به بررسی مناطق قطبی خورشید تغییر می دهد. دانیل مولر گفت: “ما هرگز با دوربین به خورشید نزدیک نشده ایم ، و این فقط آغاز یک سفر حماسه طولانی با Solar Orbiter است ، که ما را حتی در مدت زمان دو سال به خورشید نزدیک می کند.

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اورتگا می گوید CGS کاملاً از دادخواست حمایت می کند: "ما باید هر چه ممکن است برای بالا بردن کلاهبرداری انجام دهیم

خشم و ترس با اقدام “غیرقابل اجرا” دولت ایالات متحده برای اخراج دانشجویان بین المللی که فقط کلاس های آنلاین می گذرانند ملاقات می کند

به عنوان مؤسسات در پاسخ به COVID-19 یادگیری حضوری را کاهش می دهند ، یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس