معماری
خانه / اطلاعات عمومی / چگونه خودمان پکیج را سرویس کنیم؟

چگونه خودمان پکیج را سرویس کنیم؟

چکیده : بسیاری از افراد دوست دارند سرویس پکیج را خودشان انجام دهند وای باید به این نکته توجه داشت که در سرویس پکیج باید به شناخت تمامی مشکلات پکیج پرداخت

آموزش سرویس پکیج

با پیشرفت علم و تکنولوژی پکیج های دیواری جایگزین موتورخانه‌های پرحجم و پر صدا برای ساختمان ها شده اند که علاوه بر مصرف بسیار کم برق و انرژی، فضای بسیار کمی را در منزل اشغال می کند. در این متن شما را با چگونگی سرویس پکیج آشنا خواهیم کرد تا بتوانید با خیال راحت طولانی مدت از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که سرویس پکیج و تعمیر پکیج باید به صورت منظم انجام گیرد. بنابراین بهتر است برای سرویس و نگهداری پکیج دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. بدین منظور در ادامه به آموزش سرویس پکیج خواهیم پرداخت.
1. دلیل اصلی خاموش شدن پکیج
کم شدن فشار بار پکیج یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل خاموش شدن انواع پکیج دیواری است که به هنگام سرویس پکیج با آن روبرو می شویم. عملکرد پکیج در صورت کاهش فشار که توسط پرشر سوئیچ آب شناسایی شده، به طور کامل قطع خواهد شد.برای رفع این مشکل دستور عمل زیر را دنبال کنید.
راه حل :
برای رفع کم شدن فشار بار پکیج باید شروع کنید به باز کردن پکیج و پیدا کردن قطعه ای به نام شیر پرکن و آن را بر خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا بار آن به 1/5 بار برسد و عقربه فشار درست بر روی آن قرار گیرد. سپس پکیج را به طور کامل و محکم ببندید.
علت سرد و گرم شدن آب مصرفی پکیج
در سرویس و تعمیر پکیج یکی از شایع ترین مشکلاتی که به آن برخورد می شود، مشکل نوسان دمای آب مصرفی میباشد. حتما شما نیز یک بار تا به امروز با مشکل سرد و گرم شدن آب مصرفی پکیج برخورد داشته اید. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. در این صورت باید در ابتدا به شناسایی علت سرد و گرم شدن آب پکیج بپردازیم و سپس به رفع آن اقدام کنیم. در ادامه به شایع ترین دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج به طور خلاصه خواهیم پرداخت.
رسوب گذاری پکیج های دو مبدلی در مبدل های صفحه ای یا ثانویه
در نوسان بودن فشار آب ورودی ساختمان به علت تنظیم نبودن پمپ فشار آب ساختمان یا باد نداشتن منبع آن
خراب بودن فلوسوئیچ در مواردی که آب داغ میشود و به محض اینکه قصد مخلوط کردن با آب سرد را دارید آب کاملا سرد میشود
معیوب بودن پرشر سوئیچ هوا
خرابی سنسور ان تی سی آب مصرفی و عدم صحیح تشخیص دمای آب گرم
زیاد بودن شعله بلند دستگاه و گرم شدن سریع آب
رسوب گذاری پکیج تک مبدل در مبدل حرارتی اصلی
رسوب گرفتن و یا معیوب بودن سوپاپ بای پاس در پکیج دو مبدل

آموزش رسوب زدایی پکیج
یکی دیگر از مشکل های که در سرویس پکیج با آن بسیار برخورد داریم ، رسوب گذاری پکیج است. برای این که بدانید پکیج شما با مشکل رسوب گذاری روبرو هست یا نه ، به هنگام دوش گرفتن توجه کنید که آیا آب به طور ناگهانی سر می شود یا نه. سرد شدن نابه‌هنگام از نشانه های مهم رسوب گذاری پکیج است. برای رفع این مشکل در سرویس پکیج بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید ولی اگر بخواهید این کار را خودتان انجام دهید باید چند نکته اساسی را بدانید و مرحله به مرحله به آنها عمل کنید. در ادامه به این نکات خواهیم پرداخت.
مراحل رسوب زدایی :
– اولین کاری که باید بکنید کشیدن دوشاخه برق پکیج از پریز است و سپس کاور پکیج را باز کنید.
– شیر پرکن پکیج را باید باز کنید برای این منظور در ابتدا حتما شیر ورودی آب سرد پکیج را ببندید. سپس شیر آب گرمی که در پایین‌ترین نقطه قرار دارد را باز کنید. با باز کردن این قسمت آب سیستم خالی خواهد شد و عقربه فشار پکیج روی عدد صفر قرار خواهند گرفت.
– حال باید شروع کنید به در آوردن مبدل پکیج. بدین منظور می توانید از دو عدد پیچ آلن شماره چهار استفاده کنید.
– در این مرحله شما می توانید رسوب‌زدایی را شروع کنید. برای این کار ماده‌ای به نام دیسکلر را را درون سوراخ موجود در مبدل بریزی و پس از چند دقیقه آبکشی کنید.

درباره ی Amirkabir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس