معماری
خانه / اطلاعات عمومی / معرفی انواع پارچه برای دوخت کاور مبل پارچه ای

معرفی انواع پارچه برای دوخت کاور مبل پارچه ای

 

چکیده : انتخاب پارچه برای دوخت کاور مبل از اهمیت بسیاری برخوردار است ولی با چه معیاری باید پارچه مناسب برای دوخت کاور مبل را انتخاب کرد

برای دوخت کاور مبل انتخاب پارچه بسیار با اهمیت است. انتخاب پارچه مناسب برای دوخت کاور مبل می تواند تاثیر به سزایی در دکوراسیون منزل ایجاد کند و به آن زیبایی خاصی بیافزاید. در ادامه به چند نوع پارچه مخصوص دوخت پیراهن مبل خواهیم پرداخت و معایب و مزایای هر یک را ذکر خواهیم کرد.

1.      پارچه چرم برای دوخت رومبلی

پارچه چرم از قدیم الایام  در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گرفته و امروزه از آن به عنوان پارچه مخصوص دوخت روکش مبل استفاده می شود که زیبایی خاصی را به دکوراسیون منازل می افزاید. دوخت کاور مبل با پارچه های چرم حالت رسمی به دکوراسیون منزل شما خواهد داد. برای این که بتوانید انتخابی مناسب و آگاهانه در مورد انتخاب پارچه های چرم برای دوخت کاور مبل منزلتان داشته باشید بهتر است با معایب و مزایای آن بیشتر آشنا شوید.

معایب و مزایای پارچه های چرم به عنوان روکش مبل:

–          به راحتی تمیز کردن چرم ها ممکن است از مزایای بسیار خوب آن ها به حساب بیاید و شما نگران نفوذ آب یا چای از روکش چرمی بر روی خود مبل نخواهید بود و به آسانی می توانید آن ها را پاک کنید.

–          ولی از معایب آن این است که پارچه های چرمی همانند پوست بدن حساس بوده و امکان آسیب دیدن  در آن ها بسیار زیاد است .

–          امکان سوراخ شدن این پارچه ها بسیار زیاد است زیرا ممکن است حتی با یک خراش کوچک بریده شوند.

–          درست است که مایعات و نوشیدنی ها را می توان به راحتی از روی این پارچه ها پاک کرد ولی باید به این نکته توجه داشت که پاک کردن چربی ها به مراتب سخت تر است و حتی امکان دارد که اصلا پاک نوشند.

 

 

2.      پارچه مخمل برای دوخت کاور مبل

پارچه های مخمر از دیگر انواع پارچه ها است که در دوخت کاور مبل بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. پارچه های مخمل دارای تنوع بسیاری در رنگ و بافت های مختلفی هستند که این امر باعث شده است گه این نوع پارچه ها همیشه در جزئی از مد باشند. یکی از انواع پارچه های مخمل نانو هست که نسبت به دیگر انواع آن دیرتر کثیف شده و در هنگام کثیفی می توان به راحتی آن را از بین برد. دوخت کاور مبل از این نوع این پارچه ها نیز دارای معایب و مزایایی است که بهتر است آنها را بدانید.

معایب و مزایای پارچه های مخمل به عنوان روکش مبل:

–          یکی از بهترین مزیت هایی که دوخت رومبلی از پارچه های مخملی دارد این است که شما می توانید دکوراسیونی لوکس با این پارچه داشته باشید.

–          در مقایسه با دیگر انواع پارچه برای دوخت رومبلی  این نوع پارچه از دوام بالایی برخوردار است و در مقابل ضربه مقاومت خوبی نشان می دهد که این مورد از رویه مبل در مقابل ضربه اشیا  جلوگیری می کند و همچنین ضد عرق هستند.

–          یکی از معایبی که ممکن است این نوع پارچه دوخت روکش مبل داشته باشد ، مربوط به سخت تمیز شدن آن است.

3.      گلیم و جاجیم به عنوان رومبلی

از دیگر انواع پارچه مناسب برای دوخت کاور مبل ، می توان به گلیم و جاجیم اشاره کرد که این نوع پارچه ها می توانند حس اصالت را در دکوراسیون منزل تان اضافه کنند و باعث ایجاد حس خوبی نسبت به مبلمانتان شود.استفاده از این نوع پارچه ها در دوخت کاور مبل برای مبلمان چوبی بسیار مناسب هستند. اگر می خواهید پارچه دوخت روکش مبل را از این نوع پارچه انتخاب کنید بهتر است قبل از اقدام به خرید چند نکته را در نظر داشته باشید.

–          نکاتی که قبل از خرید گلیم و جاجیم به عنوان رومبلی باید بدانید:

–          گلیم و جاجیم از بافت ضخیمی برخوردار است که آن را مقاوم در برابر ضربه اشیا می کند.

–          آیین نوع کاور ها معمولا دارای رنگ های پخته ای هستند مانند رنگ قرمز و نارنجی.

–          این نوع پارچه ها جزئی از گران ترین پارچه ها محسوب می شوند. بنابراین در حین آسیب دیدن نیز هزینه تعمیر آنها بالا است.

–          در هنگام افتادن لکه بر روی این پارچه ها از بین بردن آن ها بسیار سخت است ولی به خاطر طرح آن ها اکثرا لکه معلوم نمی شود.

 

 

 

درباره ی Amirkabir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس